Týrání zvířat

Jednou z nezvýznamnějších Adélin kauz je dlouhodobé týrání zvířat s následkem trýznivé smrti.

Přečtěte si, jak týrala:

Na úvod je nutno říci, že Krajská veterinární správa (KVS) jako dozorující státní orgán opakovaně provedla v bytě Adély kontrolní činnost, kde neshledala pochybení. Týrání nespočívalo totiž v nevyhovujících podmínkách pro chov zvířat, ale zejména v Adélině otřesném chování k nim.

A protože kontrolní návštěva KVS byla vždy ohlášena s velkým předstihem, mohla Adéla včas důkladně naštelovat divadýlko, ubikace zvířátek čerstvě nastlat a především se na návštěvu připravit psychicky, aby „nepředváděla Adélu“.

Morčátko

Adéla byla opakovaně kritizována za to, že když neměla čas (nebo jiné kapacity), aby uklidila klec morčátku a vyměnila mu podestýlku, tak do klece nastříkala enormní množství osvěžovače vzduchu na WC.

Na kritiku za toto jednání se Adéla obhajovala, že neměla čas podestýlku vyměnit a že to v bytě příliš zapáchalo, přičemž ani na základě kritiky nespatřovala na svém jednání nic špatného.

Nemalá kritika se týkala také péče o pokožku morčátka, které jako bezstrsé (skiny) vyžaduje vyšší míru péče, kterou Adéla zanedbávala.

Smutný konec morčátku nakonec přineslo jedno z mnoha stěhování. Adéla umístila morče do nového bytu, ve kterém tou dobou nebylo funkční topení. A přestože situaci v bytě znala, morčátko v mrazivém prostředí vědomě ponechala a ani mu neposkytla do boudičky žádné hadry, do kterých by se zoufalé zvířátko mohlo zachumlat. Protože se jednalo o bezsrsté morče, mrazu podlehlo mučivou smrtí.

Jsme přesvědčeni, že Adéla by se svojí chorobnou lhavostí další dlouhé týdny o stavu morčátka lhala, nebýt pozorné kolemjdoucí, která poblíž Adélina bytu nalezla na chodníku pohozenou klec morčátka s výbavou. Když pak odhrnula část odpadků, našla tam mrtvé tělíčko morčátka, rovněž bez dalšího pohozené a opuštěné na chodníku (zdroj).

Bezprostředně po odhalení této zrůdnosti Adéla připustila, že pochybila. Později však svůj narativ změnila a „obhájila“ se tím, že vinu narcisticky přenesla na svého tehdejšího partnera, který měl pochybit tím, že nezapnul topení. Předtím ale sama na streamu uváděla, že partnerovi zakázala topení zapínat, později toto tvrzení popřela a dnes už prohlašuje, že za smrt nenese žádnou vinu (zdroj).

Králíček

Osud králíčka je opředen tajemstvím se smutným koncem.

Dosud nevyřešená otázka je, zda měla Adéla králíčka jednoho a nebo dva. Do určité doby se totiž Adéla svými zvířátky veřejně chlubila a často je ukazovala na streamech, fotkách a videích. Pak náhle záběry na králíčka přestaly přibývat.

Diváci se pochopitelně začali v komentářích zajímat, co se s králíčkem stalo – to ale Adéla ignorovala a pokoušela se tím promlčet. Jenže otázky sílily, Adéla věděla, že se jim nemůže vyhnout, ale na výslovné žádosti neukázala aktuální fotku. Naopak z jejich profilů začaly starší fotky králíčka mizet.

Po několika týdnech mlčení Adéla ukázala nekvalitní rozmazanou fotku králíčka v kleci. Podobnost tam byla, ale diváci začali poukazovat na rozdíly ve zbarvení. Podezření tak neustávalo, ale odpovědi nepřicházely.

Na internetu se objevily inzeráty, dle kterých se Adéla měla pokoušet králíčka prodat – zda je psala opravdu ona a nebo se jednalo o podvrh, zatím nemáme potvrzené.

Současně s morčátkem nakonec i králíček úplně zmizel. Až mnohem později vyšlo najevo, že ho Adéla při stěhování vypustila do volné přírody. To pro králíčka chovaného od narození v zajetí nepředstavuje svobodu, ale naopak trýznivou smrt v neznámém prostředí.

Pes Rico

Pejsek Rico je Adély poslední přeživší a nejméně týrané zvířátko.

Pejsek potřebuje pravidelné venčení. Jenže jak si Adéla svým sobeckým arogantním přístupem ve svém okolí dělá nepřátele, tak se zbaběle schovává před spravedlivou konfrontací a v důsledku toho se bojí vycházet z bytu a hrubě zanedbává potřebu venčení.

Svojí hloupostí na sebe na streamu prozradila, že koupila psovi čůrací podložku, aby ho nemusela venčit – očekávala ovace za genialitu prekérní situace, ale k jejímu překvapení se dostavila ostrá kritika. Téma venčení pejska se tak na nějaký čas klasicky stalo tabu.

Později na sebe neuváženě prozradila, že psa venčí na betonové ploše ve vnitrobloku, aby nemusela vycházet na ulici. Ani tentokrát nedokázala skrýt svoje upřímné překvapení z toho, že ani tento objev nevyvolal náležitě očekávaný příval gratulací.

Když se nedávno Adéla přestěhovala do Ústeckého kraje, jedno z prvních videí byla Procházka po Sebuzínu, na kterém šla sama bez psa přírodou. Proč nevyužila takovou příležitost k tomu, aby pejskovi dopřála procházku, nikdy nevysvětlila.

Podle tvrzení Adély je pes nemocný a má nastavenou dietu. Tu ale Adéla porušuje. Předepsanou léčbu neposkytuje. A konečně ani nelze říct, že by Adéla psovi poskytovala potřebný klid – sama totiž vyvolává hádky a hroty s partnerem a není pochyb o tom, že zvýšený hlas a agresivní tón hlasu nemůže psím smyslům uniknout.